Vektorové frekvenčné meniče

frekvencni menic 0.4kw

Ak hľadáte spoľahlivý a účinný frekvenčný menič pre svoje priemyselné aplikácie, odporúčame vám vybrať si model s vektorovým riadením. Tieto jednotky zvládnu aj tie najnáročnejšie aplikácie a majú rozsah výstupnej frekvencie od 0 do 1 000 Hz. Okrem toho sú vybavené sofistikovanými ochrannými prvkami a zabudovanou brzdou, vďaka čomu sú skvelou voľbou pre akékoľvek aplikácie.

Frekvenčné meniče umožňujú krátkodobé zvýšenie krútiaceho momentu elektromotora až o 200 % a celú funkciu meniča je možné prispôsobiť vašim potrebám pomocou programovateľného prostredia. Vďaka tomu sú ideálnou voľbou pre širokú škálu priemyselných a komerčných aplikácií.

Čelné prevodovky v automatizovaných systémoch

Pri výbere priemyselnej prevodovky pre automatizovaný pohonný systém je dôležité vybrať zariadenie, ktoré zvládne požadovaný krútiaci moment a prevodový pomer. Čelné prevodovky stále patria medzi najobľúbenejšie, pretože majú aj veľmi jednoduchú konštrukciu, čo sa okrem iného prejavuje v relatívne nízkych nárokoch na údržbu. Popri tom je dôležité zohľadniť účinnosť prevodovky, aby sa dosiahol maximálny výkon.

frekvencni menic 0.4kw

Snímače a riadiaci systém

Ak chceme, aby všetky komponenty pohonného systému spolupracovali, sú vysokokvalitné snímače spolu s riadiacim systémom nevyhnutnosťou. Automatizácia sa stáva aj cenovo dostupnejšou, keďže ceny snímačov a riadiacich systémov neustále klesajú, čo z nej robí čoraz atraktívnejšiu možnosť aj pre podniky s obmedzeným rozpočtom.

Z hľadiska automatizácie existujú tri hlavné typy rotačných snímačov. Začnime inkrementálnymi snímačmi, ktorých hlavnou úlohou je zaznamenávať zmenu uhla rotora. Nezaobídete sa bez snímačov absolútnych hodnôt, ktoré určujú presnú polohu rotora a okrem toho spracúvajú aj ďalšie prevádzkové údaje, napríklad teplotu. Ak potrebujete v rámci automatizácie poznať a určiť presnú polohu uhla rotora, potrebujete rezolvery, ktoré sú mimoriadne spoľahlivé a zároveň vhodné do náročných prevádzkových podmienok.

Automatizovaný pohonný systém sa nezaobíde bez programovania. V praxi sa však čoraz častejšie používajú rôzne modulárne zariadenia podporujúce periférne zbernice rôznych typov, čo v praxi znamená, že programovanie je jednoduchšie, a teda lacnejšie.