Bezlepkové pečivo a ďalšie dobroty si už ľahko pripravíte aj sami doma

bezlepkova mucna zmes

Stále viac ľudí musí zo svojho jedálnička vyradiť lepok. Kým ľudia s celiakiou alebo intoleranciou lepku sa mu vyhýbať musia, stále viac ľudí sa rozhodne lepok vyradiť aj dobrovoľne. Tieto zmeny však nepocíti iba vaše telo, ale aj peňaženka. Dáme vám tip, ako si svoje obľúbené dobroty bez lepku môžete ľahko upiecť aj doma

Prvé obavy každého, kto musí prejsť na bezlepkovú diétu, sa spájajú nielen s výraznou zmenou jedálnička ale aj vyššími nákladmi na stravovanie. Bezlepkové potraviny sú síce dnes omnoho dostupnejšie ako v minulosti, no rozhodne nepatria medzi najlacnejšie. Ak sa pozriete na ponuky v obchodoch, pri väčšine bezlepkových alternatív je potrebné skrátka siahnuť hlbšie do vrecka.

muka

Dobrou správou ale je, že množstvo bezlepkových jedál, pečiva a rôzne dezerty si môžete pripraviť aj sami doma a popri tom ušetriť.

Základom je výber správnej bezlepkovej múky

Používanie bezlepkovej múky má svoje špecifiká a aj preto je dobré pripraviť sa už po teoretickej stránke. Jednotlivé bezlepkové múky majú rozdielne vlastnosti, štruktúru a vôňu. Dodržať pritom treba vždy zásady platné pre konkrétny druh múky, aby cesto držalo a chutilo tak, ako má. Výber bezlepkovej múky je teda na dosiahnutie požadovaného výsledku kľúčový, pre nováčika v bezlepkovom stravovaní však vôbec nejde o jednoduchú záležitosť.

Ideálnou voľbou pre každého, kto sa v jednotlivých typoch múk neorientuje, sú bezlepkové múčne zmesi. Tie sú namiešané tak, aby ste s nimi mohli jednoducho upiecť práve to, na čo máte chuť. Výberom bezlepkovej múčnej zmesi sa vyhnete zložitému rozhodovaniu, nemusíte experimentovať a celé pečenie si navyše uľahčíte.

Bezlepkové múčne zmesi sú vhodné na prípravu celého radu rôznych jedál, od základných až po obľúbené dobroty. Upiecť si tak z bezlepkovej múčnej zmesi môžete nielen chlieb, ale aj linecké pečivo či pizzu.

bezlepkova mucna zmes na langos
Bezlepková múčna zmes na langoš WISEPASTA.sk

Zdroj: wisepasta.sk, pixabay.com

Summary
Bezlepkové pečivo a ďalšie dobroty si už ľahko pripravíte aj sami doma
Article Name
Bezlepkové pečivo a ďalšie dobroty si už ľahko pripravíte aj sami doma
Description
Ideálnou voľbou pre každého, kto sa v jednotlivých typoch múk neorientuje, sú bezlepkové múčne zmesi.
Author
Publisher Name
studentthinktank.eu
Publisher Logo