United by Blue – spojeni modrou

cistenie rieky

Pokud se ti ježí chlupy na krku při pohledu na řeky a moře zahlcené PET lahvemi a jiným svinstvem, UBB se ti bude rozhodně líbit. Jejich mise je postavená na lákavém příslibu: „Za každý prodaný výrobek odstraní United by Blue přibližně půl kila odpadu ze světových oceánů a vodních toků.“ Hm, to zní dobře, ale kdo je United by Blue?

United by Blue – modrá barva všech oceánů spojuje všechny kontinenty

Zakladatelem značky je Brian Linton, člověk, kterého bláznivě zajímá voda. Můžeš věřit tomu, že jeho sliby nejsou do větru. Ani, že by se bál špinavé práce – hned jak UBB prodali první tričko, zorganizovali dobrovolnickou akci a čistili místní řeku. United by Blue byla tehdy maličká firma pouze s několika zaměstnanci. Od té doby rozšířili svůj sortiment z bavlněných triček na kompletní škálu outdoorových produktů: vyrábějí oblečení, tašky a doplňky  pro všechny milovníky přírody, kterým není jedno, jaký dopad na životní prostředí má to, co mají na sobě. V UBB používají výhradně udržitelným způsobem získané přírodní materiály jako organickou bavlnu, konopí nebo Tencel, případně recyklovaný polyester a ručí za vysokou kvalitu a hlavně dlouhou životnost produktů. Transparentnost, environmentální a sociální zodpovědnost společnosti United by Blue byla oceněná certifikátem B Corp – prostě jsou v dobré společnosti. Ale – jak se u náš říká – nezaspali na vavřínech: jejich cílem je do roku 2020 odbourat všechny jednorázové plasty z celého dodavatelského řetězce. Jo a těch plastů, které dosud vylovili z vody, je už pře 1,5 miliónu tun. Stačí?

ceu united by blue
CEO v práci s hmatatelným výsledkem

Mohlo by vás zajímat: Bundy Patagonia do každého počasia


Pokud je ti UBB sympatické (a nám je), tak se podívej na jejich produkty v nabídce bratislavského outdoor shopu wilderoben. Mají fajnové ponožky (přátelé lesů z VLK si je nemohou vynachválit) i trička a batohy. Mrkni i na jejich ručně smaltované a malované hrníčky, které se skvěle hodí kamkoliv do přírody, na chatu či k ohni. V případ, že jsi na vůně, přijdeš si na svoje s jejich voňavými svíčkami (také handmade) a mýdly z přírodních materiálů. Odstranění půl kila odpadu je v ceně.


Zdroje: https://www.thegoodtrade.com/  https://unitedbyblue.com/ 

Summary
Article Name
United by Blue – spojeni modrou
Description
United by Blue modrá barva všech oceánů spojuje všechny kontinenty
Author
Publisher Name
studentthinktank.eu
Publisher Logo