Jak může být váš pohon díky šnekovým elektropřevodovkám Kelheim ještě efektivnější

Závitová elektropřevodovka je typ převodovky, která je vybavena soukolím a sroubovicí. Je spolehlivým a velmi účinným řešením všude tam, kde se vyžaduje změna převodů a regulace točivého momentu. Díky své konstrukci je nejenže velmi spolehlivá, ale zároveň i cenově dostupná, což umožňuje využívat tento typ elektropřevodovek v celé řadě průmyslových aplikací. Vylepšit si je zároveň můžete i různým příslušenstvím.

Šnekové převodovky pro průmyslové použití máme v Kelheim k dispozici v rámci dvou modelových řad. Pokud hledáte elektropřevodovky na vylepšení jednoduchého pohonu, určitě nepřehlédněte šnekové elektropřevodovky PMR, které jsou ideálním řešením k menším elektromotorem. Jsou schopny postarat se o přenos výkonu v rozsahu od 0,09 kW do 4 kW a počítat můžete s výstupním točivým momentem 8 – 350 Nm. Pro náročnější aplikace jsou zase vhodné šnekové elektropřevodovky s označením PMRV, které se vyznačují krouticím momentem 3,8 – 1610 Nm.

Jaké jsou převodové poměry při šnekových elektropřevodovky?

snekove elektroprevodovky
Elektropřevodovka PMRV 030

Nejdůležitějším parametrem při výběru převodovky je rozsah převodových poměrů. Právě šnekové elektropřevodovky najdete s převodovými poměry od 1: 5 do 1: 100, který lze efektivně využít v průmyslových i běžných provozech. Důležité je, že šnekovou převodovku můžete využít s tzv. předřadným čelním převodem, kterým lze dosáhnout převodový poměr až na úrovni 1: 300. Další alternativou v případě potřeby zvýšení převodového poměru je použití dvojitých šnekových převodovek.

Příslušenství pro šnekové elektropřevodovky

prislusenstvi elektroprevodovkyDůležitým aspektem, který je vhodné při výběru šnekové elektropřevodovky zvážit, je možnost dodatečného vylepšení pomocí modulárních doplňků, resp. dalšího příslušenství. Díky tomu můžete šnekovou elektropřevodovku přesně přizpůsobit potřebám vaší aplikace. Využít tak můžete různé nástavby výstupních hřídelů, boční upínací příruby či reakční ramena.


Pokud hledáte šnekovou převodovku, neváhejte se na nás obrátit. Navrhneme vám to nejefektivnější řešení pro váš typ pohonu.