Hľadáte 3 kW elektromotor? Toto sú tie najvyhľadávanejšie modely

elektromotory 3kw

Výkon je pri výbere elektromotora nepochybne veľmi dôležitým parametrom. Niekedy až do takej miery, že ide o hlavný parameter a spolu s týmto faktom je potrebné zosúladiť aj tie ostatné. Ak ste presvedčený o tom, že 3 kW elektromotor je pre vás tou najlepšou voľbou. Pripravili sme pre vás prehľad tých najvyužívanejších modelov a najväčších predností, ktoré elektromotory s týmto výkonom prinášajú.

Elektromotory s výkonom 3 kW sú ideálnou voľbou predovšetkým pre menšie aplikácie, pričom svoje uplatnenie si bez problémov nájdu v priemysle aj domácich dielňach. 3kW elektromotor si môžete vybrať v rôznych typových vyhotoveniach, pričom perfektne vám so svojim výkonnostným rozsahom poslúžia napríklad na pohon kotúčových píl, kompresorov, prípadne čerpadiel. O tom, aký široký výber máte v prípade 3kW elektromotorov vás určite presvedčia nasledujúce riady.

Jednofázové 3 kW elektromotory

Jednofázový elektromotor 3kW si svoje uplatnenie nájde všade tam, kde nie je možné využívať trojfázové napájanie. Na jeho spoľahlivosti či kvalite to však nič neuberá. Tento elektromotor má variabilnú konštrukciu a dodávame ho už aj s rozbehovým kondenzátorom.

Trojfázové 3 kW elektromotory

Trojfázové asynchrónne elektromotory sú aktuálne tým najrozšírenejším typom a ponúkame ich aj s výkonom 3 kW. V rámci produktového radu VYBO Electric MS si môžete 3 kW elektromotorov vybrať s rôznym počtom pólov, vďaka čomu si môžete vybrať elektromotor s výstupnými otáčkami od 750 ot/min až po 3 000 ot./min.

elektromotor 3kw
Elektromotor MS 3000 ot.min-1

3 kW elektromotory s brzdou

Samostatnou kategóriou sú elektromotory s brzdou, teda tzv. striedavé elektromotory. Sú vyrobené z kvalitného hliníkovej zliatiny a svoje využitie nachádzajú najmä v priemysle. Sú perfektne prispôsobené pre náročnú prevádzku s často opakovanými štartmi a zastaveniami. Samozrejme, v našom portfóliu nechýba ani 3kW elektromotor s brzdou, ktorý si môžete navoliť s rôznymi výstupnými otáčkami.

elektromotor s brzdou
Elektromotor s brzdou 2800 ot.min-1

Nech už sú vaše predstavy o výbere nového 3 kW elektromotora akékoľvek, neváhajte nás kontaktovať a spolu s našim odborným tímom pre vás nájdeme to najlepšie riešenie.