Tieto 3 kroky vám pomôžu stať sa lepším bez ohľadu na to, čo robíte

meditácia

Chcete byť najlepší v tom, čo robíte, alebo aspoň predbehnúť väčšinu? Zrejme vás preto neprekvapí, že musíte na sebe poriadne pracovať, rozvíjať svoje znalosti a zároveň získať viac sebadôvery. Rady tohto typu sú však často príliš všeobecné. Pripravili sme preto pre vás tri konkrétne kroky, ktoré vám pomôžu patriť medzi tých najlepších. A začať s nimi môžete už dnes. 

Tréning robí majstra 

Túto radu určite nečítate prvý raz. Viacero odborníkov sa zhoduje na tzv. princípe 10 000 hodín, čo je odhadovaný čas toho, koľko vám bude trvať aby ste sa mohli zaradiť medzi skutočnú špičku. Pochopiteľne, túto hranicu netreba brať ako nemennú. Dôležité je uvedomiť si, že akékoľvek zdokonaľovanie si vyžaduje nielen veľa snahy, ale aj času a trpezlivosti. Práve tá napokon odlišuje skutočných majstrov od tých ostatných. 

black jack

Vezmime si ako príklad fotenie. Profesionálny fotograf sa z vás určite nestane po prečítaní 2-3 knižiek, ale až po nazbieraní skúseností v praxi. Oplatí sa tiež navštevovať workshop o fotografovani, skúšať a učiť sa od najlepších.  

Nebojte sa robiť chyby

Robte chyby a poučte sa z nich. Tie vás síce môžu mrzieť a poriadne zabolieť, no s odstupom času ich budete vnímať ako cennú lekciu, na ktorej napokon získate omnoho viac. Pochopiteľne to ale neznamená, aby ste robili chyby zámerne. 

Po prvých úspechoch neprestávajte

Pocit z prvých úspechov je veľmi opojný. Neuspokojte sa však s tým, že už nemáte kam napredovať a naďalej venujte pozornosť vašim cieľom. Ak povedzme hrávate poker a máte pocit, že vás už nič nemôže prekvapiť, aj naďalej sledujte Black Jack tipy a triky a snažte sa vylepšovať svoj herný štýl. Zaspať na vavrínoch sa vám môže škaredo vypomstiť.

 


zdroj: envato-elements.com