6 vecí, ktoré treba zvážiť pred stavbou domu

dom

Kto bude v dome bývať?

Jednou z prvých vecí, ktoré budete chcieť pri stavbe domu zvážiť, sú vaše potreby – teraz aj v budúcnosti. Budú mať významný vplyv na mnohé rozhodnutia, ktoré urobíte. Zamyslite sa nad svojím súčasným životným štýlom a pozrite sa na 5 až 10 rokov dopredu. Napríklad:

• Konajú sa u vás často večere alebo rodinné stretnutia? Možno budete potrebovať väčšiu kuchyňu a obývaciu izbu. 

• Koľko ľudí bude v dome bývať? Ste slobodní alebo máte svoju polovičku? Máte v súčasnosti nejaké deti?

Aký je váš rozpočet?

Pri stavbe domu si chcete byť istí, že si ho môžete dovoliť. Jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je vytvoriť si rozpočet na stavbu, zariadenie a dokončenie vášho nového domu. Hneď na začiatku si uvedomte, v čom ste ochotní robiť kompromisy. Určite nešetrite na kvalite práce a materiálu. Možno ušetríte peniaze na začiatku, ale už o niekoľko rokov by vás to mohlo stáť oveľa viac na opravách. Vytvorte si rezervu na nečakané náklady.

Nezabúdajte započítať aj doplnkové stavby ako prístrešok na auto alebo altánok či vonkajšiu dlažbu. Budete si chcieť v najbližšom čase kupovať auto? (Na stránke T.O.P Auto Bratislava je dostupná ponuka automobilov Volvo a iné.) Inými slovami, rátajte so všetkým.

rodinne domy

Kto vám dom postaví?

Pokiaľ si dom nebudete stavať sami, budete si musieť najať kvalifikovaného a skúseného staviteľa, ktorý premení váš sen na skutočnosť. Nájsť firmy na betonážne a výkopové práce je jednoduché, ale nie všetci sú rovnakí. Musíte nájsť staviteľa, ktorý sa vám páči a ktorý vyhovuje vašim potrebám a želaniam. Buďte si istí, že si s nimi vybudujete vzťah a budete sa s nimi cítiť pohodlne počas nasledujúcich mesiacov.

Kde budete stavať?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré budete musieť zvážiť, vrátane:

• Blízkosť práce, škôl a obchodov. Nechcete predsa každý deň jazdiť niekoľko hodín do práce. 

• Váš životný štýl. Majte na pamäti svoje zvyky a koníčky. Máte radi blízkosť prírody a chcete mať záhradu? Alebo radi chodíte do spoločnosti?

• Bezpečnosť. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete postaviť svoj dom, mali by ste sa tam cítiť bezpečne. Nezabudnite preskúmať údaje o bezpečnosti potenciálnych lokalít. 

Ak máte záujem o výkonné performance kampane s výsledkami, oslovte Lighthouse Media Solutions.

zdroj: envato-elements.com