Vitamín D a jeho pôsobenie v ľudskom organizme

d vitamin

Dôležitosť vitamínu D v našom organizme už počas uplynulých období potvrdili mnohé výskumy a štúdie, pričom najčastejšie je spájaný so zdravými kosťami, zubami, dobrým fungovaním imunitného systému a v čase  puberty je potrebný aj pre správny vývoj mladého organizmu.

Vplyvom slnečných lúčov dokáže náš organizmus syntetizovať vitamín D, v zimných obdobiach je však viac týchto príležitostí menej. Vhodnou alternatívou tak môžu byť výživové doplnky s obsahom vitamínu D, ktoré možno užívať vo forme kapsúl alebo kvapiek. DeVit je výživový doplnok obsahujúci vitamín D3 – cholekalciferol, ktorý je významnou súčasťou nášho organizmu pri budovaní imunity a ďalších procesoch. 

Vitamín D3 a DeVit v ľudskom organizme

Vitamín D je rozpustný v tukoch, preto je jeho nosičom vo výživovom doplnku DeVIt práve olej, vďaka ktorému je v organizme rozpustený a využitý. Vitamín D pôsobí na ľudský organizmus komplexne a podporuje napríklad imunitný systém, pomáha správnej funkcii svalov, pomáha udržiavať zdravé zuby, ovplyvňuje normálne fungovanie pokožky a zohráva významnú úlohu aj v procese delenia buniek. Okrem toho sa o ňom vie aj to, že pomáha pri rôznych zápaloch v tele, pôsobí na správnu funkciu mozgu a pomáha aj vstrebávaniu a udržiavaniu optimálnej hladiny vápnika a fosforu v ľudskom organizme. 

vitamin d

DeVIT 2000

Vitamín D je dôležitý aj pre deti a mladých, pretože prispieva k správnemu vývoju organizmu. DeVit 2000 má formu želatínových kapsúl, ktoré sú určené na vnútorné použitie. Jedna kapsula obsahuje 2000 IU vitamínu D3, čo je denná dávka ideálna na dosiahnutie odporúčanej hladiny vitamínu D u dospelých. Užívanie DeVit 2000 u detí nad 9 rokov je možné po konzultácii s lekárom, pričom takto staré deti väčšinou užívajú tento vitamín pri hypovitaminóze vitamínu D, ktorá im bola odborne diagnostikovaná. Mladším deťom sa odporúča iná forma výživového doplnku obsahujúceho vitamín D a to napríklad kvapky, ktoré sa ľahšie užívajú. 

de vit olejova suspenzia
DeVit 1x22ml

Zdroj: etabletka.sk, freepik.com