Výhody hodinových hotelov

hotel na hodinu

Návšteva hodinového hotela nie je vždy spojená s tajnosťami. Hotel na hodinu nemusí slúžiť len na spoznávanie nových ľudí z baru alebo z internetových zoznamiek. Máte malé deti a s partnerom alebo partnerkou nemáte žiadny čas na seba? Nechajte svoje deti s opatrovateľkou alebo starou mamou a vy si užite aspoň pár hodín o samote a bez akýchkoľvek rozptýlení.

Čo je to hodinový hotel?

Hoci sa reputácia hodinových hotelov už zlepšila, stále sa o nich často hovorí len v negatívnom zmysle. No vôbec to tak nemusí byť. Hodinový hotel jednoducho ponúka izby len na pár hodín. To znamená, že nemusíte platiť za celú noc, a teda za čas, ktorý v izbe ani nestrávite. Takúto formu ubytovania môže využiť ktokoľvek.

hodinovy hotel

Ako funguje hodinový hotel?

Hotely na hodinu fungujú v podstate rovnako ako akýkoľvek iný hotel. Odbavíte sa na recepcii, ktorá je samozrejme stále otvorená a dostanete kľúč od izby alebo kartu. Po dohodnutom počte hodín sa odhlásite  – alebo pobyt predĺžite. A to je všetko. Personál je diskrétny a koniec koncov si vás určite nebude pamätať. Pre nich to je len ďalší deň v práci.

Príchody a odchody hostí niekedy predstavujú pre hotely výzvu. Jedni väčšinou odchádzajú ráno, ďalší prichádzajú až večer. Mnoho izieb je počas dňa prázdnych. Riešením by mohlo byť prenajímanie izieb na pár hodín cez deň. Hotely často s cenou prudko klesajú.

Kto môže využiť hodinový hotel?

Pracovná cesta

Služby hodinového hotelu môžete využiť, ak sa chcete medzi stretnutiami osprchovať a obliecť si nové oblečenie. Po prípade si v izbe môžete nechať batožinu, ktorú zo sebou nechcete zbytočne nosiť.

Oddych pre turistov 

Čaká vás dlhá cesta a máte v jednom z miest, ktorými prechádzate dlhý prestup? Ak si prenajmete izbu v hodinovom hoteli, nemusíte sedieť na stanici alebo v kaviarňach. Pravdepodobne zaplatíte menej, ako keby si máte stále niečo objednávať, aby sa na vás v kaviarni škaredo nepozerali. V izbe sa môžete osprchovať a nabrať sily na zbytok cesty.


Zdroj: herold.at, pixabay.com

Summary
Výhody hodinových hotelov
Article Name
Výhody hodinových hotelov
Description
Hodinový hotel jednoducho ponúka izby len na pár hodín. To znamená, že nemusíte platiť za celú noc, a teda za čas, ktorý v izbe ani nestrávite. Takúto formu ubytovania môže využiť ktokoľvek.
Author
Publisher Name
studentthinktank.eu
Publisher Logo