Zistite, akými spôsobmi je riešená bezpečnosť vonkajších brán

vonkajšie brány

Vonkajšia brána ako miesto vjazdu na pozemok je veľmi dôležitým prvkom, a to nielen po funkčnej ale aj estetickej stránke. Dodá vám pocit bezpečia a ochrany pred okolitým svetom, pričom ak bránu vybavíte kvalitným pohonom, máte postarané o bezstarostnú a pohodlnú prevádzku. Pripravili sme pre vás prehľad bezpečnostných prvkov, ktoré by kvalitnej vonkajšej bráne určite nemali chýbať.

Vonkajšie brány môžu vyzerať rôzne, ich prevádzka však musí byť bezpečná

vonkajšia brána
Montáž vonkajšej brány Baneko

Ak hľadáte spôsob, ako si zabezpečiť pohodlný a bezpečný vjazd na váš pozemok, vybrať si môžete z rôznych typov vonkajších brán. Vybrať si môžete posuvné brány, krídlové brány a čoraz populárnejšie sú aj tzv. samonosné brány. Vonkajšiu bránu potom stačí už iba vybaviť pohonným systémom a stlačením jediného tlačidla vám brána umožní bezproblémový a plynulý vjazd. Tentoraz sa však nebudeme venovať jednotlivým typom vonkajších brán, ale ich bezpečnostným prvkom.

Kvalitnej vonkajšej bráne by nemali chýbať bezpečnostné prvky a doplnky. Tým najzákladnejším je bezpochyby výstražný maják, ktorý by mal byť umiestnený na dobre viditeľnom mieste. Bránu je možné dodatočne vybaviť fotobunkami, ktoré jednoznačne odporúčame, keďže celú úroveň bezpečnosti brány značne zvyšujú. Ideálna je v tomto smere kombinácia vonkajších a vnútorných fotobuniek.

Najmä pri krídlových vonkajších bránach odporúčame aj osadenie infrazávory, ktorá zabezpečí, že dvere brány nepoškodia vozidlo čakajúce na otvorenie. Dôležitým bezpečnostným prvkom je aj tlakový senzor, ktorý zastaví prevádzku brány v momente, ak narazí na neočakávanú prekážku.

Vonkajšie brány Baneko vyhotovujeme vždy na mieru, tak aby vám brána maximálne vyhovovala, ako rozmermi, tak aj svojou funkčnou výbavou. Poradíme vám tiež pri výbere toho správneho typu vonkajšej brány pre vaše použitie, vrátane doplnkovejbezpečnostnej výbavy.

vstupné brány
Vjazdová brána rodinný dom

Zdroj:
https://baneko.sk