Potrebujem realitnú kanceláriu na predaj bytu alebo to zvládnem sám?

klúče od domu

V dnešnom svete sa na internete dajú nájsť návody takmer na všetko. Nie vždy však dokážete vytvoriť rovnaký výsledok ako skúsený odborník. Neviete aký prístup zvoliť pri predaji bytu a pýtate sa: Potrebujem na predaj svojho domu realitného makléra? V nasledujúcich bodoch sa dozviete viac o výhodách oslovenia realitnej kancelárie.

Sústreďte sa na to, čo je pre vás dôležité

Vaša každodenná práca by vám sťažovala predaj bytu Poprad a odpovedanie na telefonáty, e-maily a sms správy. Ste ochotní zdvihnúť svoj telefón vždy, keď bude mať niekto záujem?

Nemusíte v tom byť sami.

Pri množstve osobných a pracovných povinností máte šťastie, ak sa vám podarí vtesnať do rozvrhu hodinu spinningu alebo kvalitný čas na oddych. Realitný maklér sa môže stopercentne sústrediť na predaj vášho domu alebo bytu a získať tú najlepšiu ponuku.

Toto sú len niektoré z mnohých nudných úloh, ktoré za vás vykoná maklér:

• Plánovanie a organizovanie obhliadok

Prijímanie telefonátov od potenciálnych kupujúcich

• Fotografovanie a vytvorenie atraktívnej ponuky

• Zdieľanie na sociálnych sieťach

Najvýhodnejšia ponuka

Väčšina majiteľov domov a bytov uvažuje o samostatnom predaji v snahe ušetriť peniaze. Tým, že sa zbavia makléra, predpokladajú, že si môžu nechať náklady na províziu. Nie vždy je to však pravda. Nedávne výskumy naznačujú, že predajná cena samopredajcov je výrazne nižšia ako cena bytov predávaných za pomoci agentúry. Okrem dlhoročných profesionálnych skúseností má agent odborné znalosti miestneho trhu a transakcií v danom odvetví, čo mu dáva značnú výhodu.

Realitná kancelária

Ponáhľate sa s predajom?

Makléri majú vyjednávacie schopnosti ostré ako britva a rozsiahle znalostí súčasného trhu. Okrem toho majú množstvo kontaktov, vďaka ktorým dokážu váš byt predať určite rýchlejšie ako vy. A ak by ste aj svoj byt predali za krátky čas, určite by ste museli ísť s cenou dole. Vďaka realitnej kancelárii sa to nestane.

Pred samotným predajom zhruba skontrolujte stav svojho bytu. Bude treba oprava kanalizácie alebo iné väčšie zásahy. Ak si trúfate byt predať sami, oblečte si pomyselne maskáče a pripravte sa na boj. Pravdaže, nikdy sa nedá predpokladať, ako bude prebiehať samotný predaj. Možno sa ani nenazdáte a už budete mať dobrú ponuku na ruke. V opačnom prípade môžete kontaktovať a požiadať o pomoc realitnú agentúru.


zdroj: envato-elements.com