Kde všade môžete využívať asynchrónne trojfázové elektromotory?

asynchronne trojfazove elektromotory

Asynchrónne trojfázové elektromotory sú neodmysliteľnou súčasťou celého radu priemyselných pohonov. Svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad pri prevádzke výrobných liniek, lisovacích strojov či rôznych priemyselných zariadení. Asynchrónne trojfázové elektromotory sú cenovo dostupným a spoľahlivým riešením. Zistite, kde všade ich je možné využívať a ako by malo vyzerať prostredie, v ktorom je prevádzka elektromotora úplne bezpečná.

Trojfázový elektromotor je často najlepšou voľbou

Asynchrónne trojfázové elektromotory sú v rámci priemyslu najvyužívanejším spôsobom, ako premieňať elektrickú energiu na energiu mechanickú. K dispozícii sú v rôznych veľkostných a výkonnostných vyhotoveniach, pričom spodnou hranicou je 0,09 kW pre najmenej náročné pohony.

Aby bola potenciálna využiteľnosť trojfázového elektromotora čo najvyššia, je dôležité, aby jeho konštrukcia umožňovala jednoduchú montáž. Veľkou výhodou elektromotorov v našej ponuke je práve to, že pätky je možné podľa vášho želania umiestniť na všetky strany statora. Využiť pritom môžete aj možnosť premiestnenia prírub, takže po konštrukčnej stránke je možné elektromotor presne prispôsobiť vašim potrebám.

Aké prostredie je bezpečné pre asynchrónne trojfázové elektromotory?

Odpoveď na mnohé otázky ponúka typový štítok elektromotora. Nájdete tu tie najdôležitejšie informácie ohľadom elektromotora, jeho vlastností a tiež požiadaviek na okolité prostredie. Asynchrónne trojfázové elektromotory nie sú v tomto smere žiadnou výnimkou. Pri montáži by ste teda vždy mali zohľadniť údaje na štítku.

Vo všeobecnosti ale platí, že elektromotor by mal byť umiestnený v prostredí s teplotou -20°C až +40°C. S maximálnou nadmorskou výškou do 1 000 m. Zvýšená prašnosť a vlhkosť má na životnosť elektromotora veľký vplyv. V prípade potreby je teda nevyhnutné siahnuť po elektromotore so zvýšenou odolnosťou.

Asynchrónne trojfázové elektromotory nájdete v našej online ponuke v rôznych vyhotoveniach a sme presvedčení, že svojim vlastnosťami uspokoja aj tie najnáročnejšie požiadavky.

logo kelheim