Móda prestáva rozlišovať medzi pohlaviami a nabáda nás k autenticite

manzetove gombiky

Každé obdobie je charakteristické určitými módnymi trendmi, ktoré ovplyvňujú životný štýl ľudí po celom svete. Ako však vzniká takýto módny trend a čo v skutočnosti predstavuje? Mnohí z nás nenasledujú aktuálnu ponuku a vytvárajú si svoj vlastný štýl, ktorým inšpirujú seba aj ostatných ľudí. Módnym trendom by sme tak mohli označiť akýkoľvek výtvor určitého tvorcu, ktorý môžeme alebo nemusíme nasledovať, prípadne nás môže určitým spôsobom inšpirovať. Manžetové gombíky sú nádherným príkladom, ako sa menia módne trendy vtedy, keď nasledujeme našu prirodzenosť.

Typické je pre nás len to, čo s nami rezonuje

Mnohí muži začali v nedávnej minulosti nosiť rôzne farby odevov, ktoré boli dovtedy striktne označované za ženské a podobne je to aj s doplnkami, ako sú traky či manžetové gombíky, ktoré sú na druhej strane tradične považované za typický mužský doplnok. Manžetové gombíky vytvárajú na odeve nádherný kontrast, ktorý môže mať rôzne tvary, veľkosti a môže byť tvorený v akomkoľvek štýle. Už dávno tak neplatí, že manžetové gombíky sú výsadou biznis prostredia.. Pomaly sa mení aj skutočnosť, že obchodné prostredie je najmä výsadou mužov. Manžetové gombíky môžu byť súčasťou akéhokoľvek odevu, môžu byť ozdobené ornamentmi či akýmikoľvek inými symbolmi a môžu byť vyrobené z materiálov podľa najvnútornejšieho priania zákazníka.

strieborne manzetove gombiky
Strieborné manžetové gombíky s rytinou TO

Klasika je stále „In“

Vďaka čoraz väčšej otvorenosti spoločností po celom svete a ochote experimentovať je aj módny sektor zrkadlom tohto nášho súčasného prístupu. Už to viac nie je len o striktnom mužsko-ženskom rozdelení rolí, ale o nádhernom splynutí oboch princípov a autentickom vyjadrení každého z nás. Klasika je nádherná a strieborné manžetové gombíky bezpochyby patria ku klenotom v tomto sektore. Svoje výnimočné miesto si získali najmä pri odevoch, ktoré nosíme na špeciálne príležitosti, na ktorých aj vďaka nosenému odevu vyjadrujeme úctu a rešpekt. Strieborné manžetové gombíky sú nádherným šperkom, ktorý dokonale ozdobí každý odev a dodáva mu vážnosť a šmrnc.

Aj nosením manžetových gombíkov môžeme vyjadriť našu autenticitu

strieborne manzetove gombiky
Strieborné manžetové gombíky s ručnou rytinou LZ

Strieborné šperky a doplnky zo striebra však nie sú len charakteristickým doplnkom v súčasnej spoločnosti. Ľudia si zo striebra vyrábali predmety a šperky už v dávnej minulosti niekoľko tisíc rokov pred Kristom. Každý výber odevu a doplnkov by mal odrážať našu prirodzenosť. Radi by sme týmto trošku prispeli k zbúraniu mýtov o tom, že manžetové gombíky sú výhradnou výsadou mužov.

Obe pohlavia sú rovnocenné a každý z nás ma úžasné atribúty, ktoré možno ponúknuť tomu druhému.

Dôležité je, aby sme sa cítili dobre v našom pohlaví a boli zaň vďační. Takýto pocit môžeme podporiť aj klasickými striebornými manžetovými gombíkmi alebo čímkoľvek, čo je nám blízke a vystihuje nás a naše aktuálne pocity.