Hledáte cenově dostupný pohon? Odpovědí jsou jednofázové elektromotory

elektromotory

Při výběru nového elektromotoru už nemusíte dělat žádné kompromisy a to ani tehdy, pokud máte omezený rozpočet. Bezpochyby to platí i při jednofázových motorech VYBO řady 1ALJ, které jsou charakteristické kvalitním zpracováním a mimořádnou provozní spolehlivostí vedle zachování velmi výhodné ceny.

Jednofázový elektromotor 230V je řešením zabezpečení pohonů, kde je možné pouze jednofázové napájení. Jejich možnosti využití to však nijak nelimituje naopak díky své relativně jednoduché konstrukci patří mezi velmi spolehlivou volbu, jejíž nedělá problém stála provoz při minimálních nárocích na údržbu. Jednofázové elektromotory řady 1ALJ si tak hravě poradí s pohonem mlýnků, čerpadel případně dopravních a zdvihacích zařízení.

jednofazovy elektromotor 230v
JEDNOFÁZOVÝ ELEKTROMOTOR 230V 0,75KW 1ALJ802-4

Hlavní výhody jednofázových elektromotorů vyplývají z jejich konstrukčního provedení a principu, na jakém pracují. Pojďme se na ně podívat blíže.

» Jako funguje jednofázový elektromotor 230V?

V případě jednofázového asynchronního elektromotoru je stator tvořen hlavním vinutím. Po zapojení elektromotoru do sítě začne přes vinutí procházet střídavý proud, který vyváří magnetické pole, přičemž toto pole začne indukovat napětí do rotoru. Pod vlivem indukovaného napětí začne kotvou motoru “téct” proud, který vytváří pootočené magnetické pole vůči tomu poli, které je tvořeno statorem.

» Výhody jednofázového elektromotoru 230V

Hlavní přednosti tohoto typu elektromotorů spočívají především v jejich jednoduché konstrukci. Znamená to tedy nejen minimální nároky na údržbu, ale i mimořádně dostupnou cenu. Díky dobře zpracované konstrukci jsou navíc všechny komponenty elektromotoru dobře dostupné, a tak jsou i případné opravy poměrně jednoduchou záležitostí.

Jednofázový elektromotor 230V je ideální volbou pro všechny jednodušší aplikace, kde se nevyžaduje vysoký výkon. Za velmi příznivou cenu ale získáte pohonné zařízení, které vám bude spolehlivě sloužit i několik let.

vybo electric teamObraťte se na náš odborný tým a my vám vysvětlíme všechny výhody jednofázových elektromotorů a pomůžeme vám vybrat si ten nejvhodnější. Jednofázové elektromotory různých typů a montážních provedení máme skladem a jsou připraveny k rychlé doručení. Nový elektromotor od nás můžete mít již na následující pracovní den.