Jednofázové elektromotory? Spolehněte se na nás!

elektromotory

Jednofázové elektromotory vynikají svou jednoduchou a spolehlivou konstrukcí, díky které se hodí především pro aplikace, kde se nevyžaduje vysoký výkon. Přestože v průmyslu se stále častěji využívají již třífázové elektromotory, ty jednofázové zdaleka nepatří do historie. Své široké využití si nacházejí i dnes. Jak můžete jednofázový elektromotor 230V využít i vy?

Jednoduchý, spolehlivý a cenově dostupný zdroj pohonu nemusí být vůbec věcí kompromisů. Jednofázový elektromotor splňuje obvykle všechny nejčastější požadavky kladené na jednodušší aplikace, kde se nevyžadují desítky kilowattů výkonu.

Využití jednofázových elektromotorů 

Oproti třífázovým elektromotorem mají ty jednofázové jednu zásadní výhodu. Ta spočívá v tom, že se dají napájet z jedné fáze, tedy prakticky kdekoliv, kde je elektrická zásuvka. Jednofázový elektromotor 230V je tak nejvyužívanější při domácích aplikacích a v různých malovýrobních. Další podstatnou výhodou je jednoduchá konstrukce a tedy jen minimální nároky na údržbu a zároveň příznivá cena. Jednofázové elektromotory jsou tak jasným důkazem toho, že spolehlivý elektromotor vás nemusí stát hodně.

Jednofázový elektromotor 230V
Jednofázový elektromotor 230V 1,5kW 1ALJ90L2-4

Jednofázové elektromotory najdete samozřejmě i v naší nabídce, a to hned ve více konfiguracích. Vybrat si můžete nejen podle výstupních otáček, ale také výkonu a montážního vyhotovení. Vyznačují se účinným chlazením, které zajišťuje uzavřený ventilátor. Přestože jsou lehké, jejich konstrukce je velmi pevná a umožní vám využívat elektromotor i ve stísněných prostorách.

Jednofázový elektromotor 230V vám můžeme nabídnout s výkonem od 0,18 kW do 3 kW, přičemž problémem nejsou ani dodatečné úpravy na základě konkrétních požadavků.

Na závěr se vyplatí zmínit, že prodej elektromotorů zajišťujeme nejen s maximální odborností, ale i péčí. Jednofázové elektromotory máme v mnoha konfiguracích přímo na skladě a tak se můžete spolehnout na extra rychlé dodání.

prodej elektromotoru