Ideálny materiál do okolia bazéna? Poradíme vám pri výbere

terasove dosky k bazenu

Ak máte na záhrade váš vytúžený bazén, zostáva si už len vybrať ten správny materiál, ktorý okolo neho umiestnite. Čo všetko by mal ideálny materiál spĺňať z hľadiska praktického aj estetického? Zamerali sme sa na materiály, ktoré sa zvyknú umiestňovať do okolia bazénov a ich výhody.

Riešenie umiestnenia bazéna si najmä vo vonkajšom prostredí vyžaduje špeciálny prístup. Zďaleka totiž nestačí vybrať len kachličky, ktoré sa vám páčia. Nároky na materiál použitý okolo bazéna by mali byť omnoho vyššie a zohľadniť treba viacero aspektov. Zamerajme sa teda na to, čo všetko by ste pri výbere toho správneho materiálu mali vziať do úvahy.

Odolnosť aj protišmykový povrch sú dôležité

V prvom rade je nevyhnutné, aby boli prvky okolo bazéna odolné voči vode. Nielenže sa na ne dostane chlórová voda z bazéna, ale budú tiež vystavené dažďu a v zimnom období aj snehu. Dôležité je tiež, aby bol materiál odolný voči UV žiareniu a mal tvarovú a farebnú stálosť. Najmä posledné dva spomenuté parametre sú dôležité na to, aby sa z dosiek okolo bazéna nestala záležitosť iba na jednu sezónu.

terasa k bazenu
Realizácia WPC terasa

Napokon, pri výbere materiálu pre okolie bazéna sa oplatí zvážiť aj praktickú stránku veci. Je doslova nevyhnutné, aby bol daný povrch protišmykový a zároveň, aby sa dal v prípade potreby ľahko očistiť. Protišmykovým povrchom pomôžete predchádzať zraneniam a jednoduchou údržbou zas ušetríte množstvo času.

Terasové dosky k bazénu sú stále populárnejšou voľbou

Výber z materiálov je relatívne široký. K dispozícii sú drevené dosky, terasové dosky z WPC, kamenné dlaždice a betónové dlaždice. Kým o drevo sa treba starať a aj napriek starostlivosti môže meniť svoj tvar, terasové dosky k bazénu sú spojením výhod prírodného dreva a kompozitu, ktorý im dodáva pevnosť a výborné užívateľské vlastnosti. Betónová dlažba zas nemusí vždy pôsobiť dobre, najmä ak ide o záhradu.

WPC terasové dosky k bazénu sú vďaka svojim vlastnostiam stále populárnejšie. Nielenže majú dlhú životnosť a vyzerajú skoro ako prírodné drevo, ale spoľahnúť sa môžete aj na ich protišmykový povrch, po ktorom sa nebudete báť chodiť bosými nohami. Z WPC terasových dosiek totiž určite „nechytíte triesku“.