Jednofázové elektromotory sú dostupnou a spoľahlivou voľbou

Hľadáte cenovo dostupný a spoľahlivý spôsob, ako poháňať zariadenie v menších dielňach, záhradách alebo domácnostiach? Riešite pohon tam, kde nie je k dispozícii trojfázové napätie? Nemusíte robiť žiadne kompromisy, vybrať si totiž môžete zo širokej ponuky jednofázových elektromotorov s kondenzátorom, ktoré sa vyznačujú kvalitným spracovaním a vysokou spoľahlivosťou.

Nástupom trojfázových elektromotorov sa jednofázové varianty dostali trochu do úzadia. V našej ponuke však majú jednofázové elektromotory 230V stále svoje pevné miesto. Nie všade je totiž možné umiestniť a napájať trojfázový elektromotor a v týchto prípadoch je jednofázový elektromotor veľmi dobrou voľbou a odrádzať vás nemusí ani spôsob jeho zapojenia a spúšťania. Vysvetlíme vám prečo.

jednofázové elektromotory 230V
0,18 kW 1460 ot. jednofázový elektromotor

Jednofázové elektromotory vybavené kondenzátormi

Po pripojení jednofázového elektromotora do siete nedôjde k jeho spusteniu. Na to, aby sa elektromotor spustil, bude potrebovať dosiahnuť približne 20% otáčok. Hovoríme o tzv. rozbehu elektromotora, ktorý môže byť ľahký, prípadne ťažký, vtedy ide o rozbeh do záťaže. Na to, aby bolo možné spustiť jednofázový elektromotor, je potrebné použiť rozbehové vinutie resp. zapojiť kondenzátor.

Jednofázové elektromotory 230V v našej ponuke sú dodávané už s kondenzátorom a po zapojení sú pripravené na použitie. Pred výberom jednofázového elektromotora sme pre vás pripravili ešte niekoľko tipov.

jednofazove elektromotory 230vHliníková kostra a vyšší stupeň krytia

Aby ste boli s jednofázovým elektromotorom maximálne spokojný, vyberte si tie, ktoré sú z kvalitného hliníka a pevnou konštrukciou. Základnou požiadavkou pri týchto elektromotoroch by mal byť stupeň krytia aspoň IP55. Pred výberom si dobre rozmyslite, ako elektromotor upevníte, k dispozícii je 5 rôznych vyhotovení.

Doplňme, že jednofázové elektromotory máme skladom za tie najlepšie ceny. Spoľahnite sa teda na expresné dodanie bez ohľadu na to, aký výkonný elektromotor si napokon vyberiete.


Viac užitočných odkazov:

https://ecastats.uneca.org/acsweb/cr/UserProfile/tabid/866/UserId/829936/language/en-GB/Default.aspx

http://groupspaces.com/elektromotory/pages/why-electric-motors