Turistická obuv do každého terénu

turisticka obuv

Sú ľudia, čo sa aj do Slovenského raja vyberú v šľapkách, ale nám je jasné, že to nie je tvoj prípad. Vo wilderoben nájdeš turistickú obuv americkej značky Danner s vyše 80-ročnou tradíciou. Ich topánky sú ikonou – nezameniteľný dizajn Mountain Light s červenými šnúrkami poznáš z filmu Wild, kde v nich Reese Whiterspoon prešla šialenú 4265 km dlhú Pacifickú hrebeňovku.

Dannery si nikto neobúva na to, aby sedel doma. Odnesú ťa kamkoľvek a keď nájdeš tie pravé, je to láska na celý život. Zakladateľ značky Charles Danner si dal záväzok, na ktorom firma stavia svoju výrobu od roku 1932 dodnes:

“Vyrábať turistickú obuv z najlepších možných materiálov tak, aby vydržala čo najdlhšie.”

Používajú starostlivo vybranú zrnitú useň, semiš alebo odolné textilné materiály. Vibram podrážky zaručujú priľnavosť, flexibilitu a trakciu na všemožných povrchoch. Mnohé modely majú goretexovú membránu, ktorá spoľahlivo udrží nohu v suchu. Inovatívne materiály použité na medzipodošvy a stielky absorbujú nárazy a poskytujú nohám podporu.

V takýchto turistických topánkach máš nohy v bezpečí a aj po desiatkach našlapaných kilometrov ako vo vatičke.

 

Pri výbere správnej obuvi treba mať na mysli, do akého terénu ich plánuješ nosiť. Nízka turistická obuv je vhodná na prechádzky a ľahký trekking, no vyberieš si z nich aj na trail-running. Na náročný trek v premenlivom teréne sú vhodné vyššie a pevnejšie topánky, ktorých máme tiež dosť  na výber. V klasickom dizajne aj v žiarivých farbách. Všetky sú navyše také pohodlné, že ich budeš chcieť nosiť všade. A rátaj s tým, že všade budeš c o o l !


Zdroj:
https://global.danner.com/
https://thewalkahead.com/2014/12/05/on-the-trail-boots-on-the-ground/